Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ana içeriğe atla

Geçmişten Bugüne Erikli

Erikli’nin temellerinin atıldığı 1960'lı yılların ortalarında, memba suları çeşmelerden akardı. Şehirleşmenin hızlanmasıyla alışkanlıklarımız değişti; su pırıl pırıl pet ambalajda içilmeye başlandı. Trendleri çok yakından takip eden ve yatırımlarını aralıksız sürdüren Erikli, sektöründe en çok beğenilen ve takdir edilen şirketleri arasına adını yazdırdı. 2006 yılında ise gücünü, dünya su uzmanı Nestle ile birleştirerek uluslararası bir yapıya dönüştü.

Suyunun doğup büyüdüğü topraklara minnetini yatırımlarıyla gösteren Erikli, gelecek nesillere sağlıklı su kaynakları bırakmak amacıyla sürdürülebilir yatırımlara odaklanıyor. Su kaynaklarını daha etkin yöneterek, çevreye olan etkisini en aza indirmek için çalışıyor. Atık oluşumunun engellenmesi ve atığın oluşması durumunda geri kazanımının sağlanmasını içeren çalışmalar yapan Erikli, 2020 yılı itibarıyla tüm tesislerinde ‘Sıfır Atık’ hedefine ulaştı. Çevresel ayak izini azaltmak hedefiyle 1 litrelik sularında yüzde 50’si geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen şişelerini kullanmaya başladı.

Erikli bugüne kadar;

  • Yaklaşık 500 milyon litre suyun doğada kalmasına katkıda bulundu.
  • Enerji verimliliği çalışmalarıyla 100 bin kişilik bir şehrin bir yıllık tüketimine eşdeğer bir enerji tasarrufu sağladı.
  • Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine destek olmak amacıyla çeşitli projeler yardımıyla 10.000 çocuğa su eğitimi verdi.